Giriş Yap
Üye Adı
Şifre
Menü
 Anasayfa
 İndirme
 Forumlar
 İlahiler
 İslami Filmler
 Tasavvufi Yazılar
 İslami Yazılar
 Hatim Bölümü
 Oyunlar
 You
 Üye Profiliniz
 Üye Mesajlarınız
 Üye Listesi
 Üye Olun
 Bizi Önerin
 Bize Ulaşın
Popüler Konular
En Popüler Konular (Sayfa 1)
En Popüler Konular (Sayfa 2)
En Popüler Konular (Sayfa 3)
En Popüler Konular (Sayfa 4)
En Popüler Konular (Sayfa 5)
En Popüler Konular (Sayfa 6)
En Popüler Konular (Sayfa 7)
En Popüler Konular (Sayfa 8)
Arşiv
İlahi Sözleri
Programlar
Videolar
İslami Paylaşım
Resimler
Sahabeler
İslam Büyükleri
İslam Tarihi
İlmihal
Şiirler
Hikayeler
Dosya Paylaşımı
Komik Yazılar
Fıkralar
Havadan Sudan
Mental Aritmetik eğitmenler ve akademisyenler tarafından oluşturulmuş bir beyin geliştirme programıdır. Devamını Görmek için: Mental Aritmetik
ilahi.org :: Başlığı Görüntüle - Sofiler Muhakkak Okuyun ve Diğer Sofilerede Okutun İnş.
Sofiler Muhakkak Okuyun ve Diğer Sofilerede Okutun İnş.
ilahi.org Forum Ana Sayfası » İslam Büyükleri
SSS Arama Üye Listesi Gruplar Profil Giriş Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun

Konu: Sofiler Muhakkak Okuyun ve Diğer Sofilerede Okutun İnş.

Y@ZILI SIN@V SONUÇLARI (HAHA ÇOK KOMİK YA:d) <-- Önceki Konu |

| Sonraki Konu --> OĞUL...NAMAZ CHATTEN DAHA HAYIRLIDIR


Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder   
Sofiler Muhakkak Okuyun ve Diğer Sofilerede Okutun İnş.
1978kadir
Çalışkan Üye
Çalışkan ÜyeKayıt: Nov 18, 2008
Nereden: BURSA
Mesajlar: 65
Haftalık Puan: 0
Sofiler Muhakkak Okuyun Ve Diğer Sofilerede Okutun İnş.
Tarih: Cum Ksm 21, 2008 5:07 pm

Esselamu Aleyküm dostlar.Bir konuyu daha sizlerle paylasmak istedik âcizâne muhabbetimiz olur insaAllahû Teâla.Haydi Bismillah.......
Sofinin biri bir rüya görmüstür.Bu rüya öyle bir rüyadir ki Sultanimiza anlatmak ister ve Menzile gitmeye karar verir.Sofiyi SEYDA Hazretlerinin huzuruna getirirler.Sultanimiz buyurur:"Basina bir beyaz örtü örtün rüyayi öyle anlatsin" der.Ve sofi rüyayi anlatmaya baslar:
Rüyasinda mahser kurulmustur.lEfendimiz s,a,v ümmetinin basindadir.Saginda dört büyük halifeve solunda Abdulbâki HAZRETLERI yer almaktadir.Bütün sofiler bir aradadir.Ve Iki Cihan Serveri s.a.v. Abdulbâki hazretlerine dönerek:
"Ya Abdulbâki ümmetmden cömert olanlari topla Hz. Ebûbekre teslim et"der.Sultanimiz kalabaligin arasindan sofileri teker teker secerek bu görevi yerine getirir veHz. Ebûbekr Efendimize teslim eder.Efendimiz s.a.v buyurur:
"Ya Abdulbâki ümmetimden cihadi sevenleri topla Hz. Aliye teslim et"der.Sultanimz sofilerin arasina girerek tek tek secer ve Hz. Aliye teslim eder.Efendimiz s.a.v yine buyurur:
"Ya Abdulbâki ümmetimden adâletli olanlari topla Hz. Ömere teslim et"der.Yine SEYDA Hazretleri secerek sofileri Hz. Ömere teslim eder.Efendimiz s.a.v tekrar buyurur:
"Ya Abdulbâki ümmetimden Kuran-i Kerim'i cok okumayi sevenleri topla Hz. Osmana teslim et"der.Ve Sultanimiz secerek sofileri Hz.Osmana teslim eder.
Abdulbâki Hazretleri aglamaktadir.Bir geriye kalan kalabaliga bakar,bir de halifelere teslim ettigi sofilere....Geriye kalan teslim edilenden KAT KAT fazladir. Sultanimiz edebinden iki büklüm olur Efendimiz Aleyhisselâtüvesselam'a gelerek:
"Ya RasulAllah geriye hep cürük carik sofiler kaldi bunlari ne yapayim" der.Merhamet timsâli Efendimiz s.a.v. kollarini acarak:
"YA ABDULBÂKI TOPLA HEPSINI BANA GETIR"der.
Rüyayi dinleyen sultanimizin gözleri dolar cünkü sofi aglamaktan rüyayi zar zor anlatabilmistir ve orda bulunan bütün sofiler de aglamaya baslar.
Sonra SULTÂNIMIZ söyle der:
"Bu rüyayi duyan sofi duymayan sofilere anlatsin"der.
 
Kullanıcı profilini gör  Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Ver
ozkaymak81
Mega Paylaşımcı
Mega PaylaşımcıKayıt: Nov 10, 2008
Nereden: Konya
Mesajlar: 688
Haftalık Puan: 0

Tarih: Cum Ksm 21, 2008 6:21 pm

eyvallah Shocked
 
Kullanıcı profilini gör  Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Ver
safsofi
Moderatör
ModeratörKayıt: Aug 07, 2008
Nereden: siirt
Mesajlar: 1808
Haftalık Puan: 0

Tarih: Sal Mar 11, 2014 6:24 am

Allah Razi Olsun paylastiginiz icin guzel Ruyaymis

_________________
KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR. S.A.V.
 
Kullanıcı profilini gör  Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Ver
MehmetSezginler
Mega Paylaşımcı
Mega PaylaşımcıKayıt: Jan 03, 2014

Mesajlar: 510
Haftalık Puan: 0

Tarih: Sal Mar 11, 2014 8:39 pm

Şimdi bu Rüya'ya göre rüyâda diğer insanlardan ayrılan Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimiz, Hulefâ-î Râşidin ve Seyyid Abdülbâkî Erol. Ve Seyyid Abdülbâkî Erol'a bu vazifeler veriliyor.

Yani rüyada Efendimizin yanında Hz.Mevlâna Halid-î Bağdâdî (K.S) yok. İmâm-ı Rabbanî (K.S) yok. Mevlâna Hace Ubeydullah Ahrâr (K.S) yok. Tarikâtın Pirî Şah-ı Nakşibend (K.S) Efendimiz yok. Hâce Abdülhâlık Gucdevânî (K.S) yok. Diğer Tarikât Pîrleri mesela Gavs-ı Azâm Seyyid Abdülkadir Geylânî (K.S) yok. Mevlâna Celâleddin-i Rumî, İmâm-ı Gazâlî, Seyyid Ahmed er-Rufâî (Kaddessallahü Sırrahül Aziz Rahmetullahi Aleyhim Ecmâin Hazeratı) yok. Hiç biri yok.

Efendimiz (S.A.V) tarafından Sahabe'den sonraki en şerefli nesiller sayılan Tabiin, Tebe-î Tabiin'den kimse yok.

Ehl-î Beyt İmâmları, İmâm Cafer-î Sâdık, İmâm Muhammed Bâkır ve diğerleri (Kaddessallahü Sırrahül Aziz Rahmetullahi Aleyhim Ecmâin Hazeratı) hiçbiri yok.

Cenâb-ı Allahın Râzı olduğunu söylediği Ashâb-î Kîrâm (Radıyallü Anh Hazeratından) kimse yok. İstanbulun Manevî Fatihi Ebu Eyyüb el-Ensârî (R.A) yok. Ehl-î Beyt'ten sayılmış olan ve Tarikât silsilesinde olan Hz.Selmân-ı Farisi (R.A) yok.

Efendimizin (S.A.V) torunları Cennet Gençlerinin Efendileri Hz.Hasan (R.A) Efendimizle, Şehidlerin Efendisi Hz.Hüseyin (R.A) Efendimiz yok. Yine Şehidlerin Efendisi Hz.Hamza (R.A) Efendimiz yok. Bedir Ashâbı (R.A) yok.

Bizzat Efendimiz (S.A.V) tarafından hayatlarında Cennetle Müjdelenmiş Aşere-î Mübeşşere'den 6 Zevât-ı Muhterem (R.A) yok.

Ezvâc-ı Tahîrât Validelerimiz ve Hz.Fatıma (R.A) Annemiz ile diğer Evlâd-ı Resûlallah Annelerimiz ve Efendilerimiz (R.A) yok.

Daha doğrusu varlar ama seçilenler arasında. Çünkü Ümmet deyince bu Zevât-ı Muhterem'in tamamı içine girer. Ancak ilginç bir nokta var. Seçilenlerde hep sofi yani kendi cemaati. Yani yukarıda saydıklarım yok. Onlar Ümmet değilmi acaba? Seyyid Abdülbâkî Erol Hazretleride bunları seçiyor öylemi ?


Ve sizlerde bu uydurma rüyaya inanıyorsunuz öylemi ? Hanımlar, beyler lütfen akaid okuyun akaid. Birde her önüne gelenin anlattığı her şeyi sorup, soruşturmadan alıp burada yayınlamayın. Bu durum evvel emirde Seyyid Abdülbaki Erol Hazretlerine bilahare cemaatine fakat hepsinden önemlisi Cümle Ümmete ve İslâmi değerlere zarar verir. Ucu bucağı araştırılmadan herhangi bir söz yada olay nakledilmez. Nakledilmemeli.

Efendimiz (S.A.V) in Şu Hadis-i Şerifini unutmayın:

Kişiye, yalan olarak, her duyduğunu anlatması yeter !

Ebû Hureyre radıyallahu anh {Müslim}


Onun için böyle önemli şahsiyetlere dayandırılan olayları, iyice araştırıp, soruşturmadan, Kuran ve Sünnet süzgecinden geçirmeden paylaşmamak lâzım.
En son MehmetSezginler tarafından Çrş Mar 12, 2014 8:04 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
 
Kullanıcı profilini gör  Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Ver
27seher
Mega Paylaşımcı
Mega PaylaşımcıKayıt: Mar 21, 2012
Nereden: GAZİANTEP
Mesajlar: 2722
Haftalık Puan: 0

Tarih: Çrş Mar 12, 2014 12:13 am

ALLAH RAZI OLSUN...
ÇOK GÜZEL BİR RÜYAYMIŞ GERÇEKTEN...

_________________
GÖZ AÇIP YUMUNCAYA KADAR BİLE OLSA BENİ NEFSİMİN ELİNE BIRAKMA ALLAHIM!!!


NE MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE.....
 
Kullanıcı profilini gör  Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Ver
emre1314
Moderatör
ModeratörKayıt: Nov 06, 2008

Mesajlar: 10698
Haftalık Puan: 2

Tarih: Çrş Mar 12, 2014 7:14 am

Mehmet sezginler ben bu rüyayı başkalarından da dinlemiştim .Gerçek bir rüya olduğuna inanıyorum. Ama bu yolda olup ta muradına eremeyenlerde olacaktır elbette. Bu yola girip te vazifelerini tam yapmayan savsaklayanlar elbette cezalarını çekeceklerdir. Zaten sadatı kiram da ceza çekeceklerin olacağını bildirmişlerdir. Tarkata gir yan gel yat cennet cebimde zannetmesin kimse. Öyle ucuz cennet yok .Cehennem lüzumsuz yere yatılmamış sonuçta.
 
Kullanıcı profilini gör  Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Ver
arsultans
Moderatör
ModeratörKayıt: Aug 26, 2009

Mesajlar: 8742
Haftalık Puan: 29

Tarih: Çrş Mar 12, 2014 7:25 am

anonim olarak anlatılan hiç birşeye inanmak doğru değildir...adamın birinden için derler ki bir yalan atmış ortaya o yalan söz dönmüş dolanmış tekrar kendiine gelmiş ve inanmış yani kendi söylediği yalana kendisi bile inanmış,en doğrusunu Allah bilir her duyduğumuza da inanmayalım ,Allah korusun Müslümanlığımız elden gider sümme haşa...

_________________
Haksız bir davada ZİRVE olmaktansa,
Haklı bir davada ZERRE olmayı tercih ederim...
 
Kullanıcı profilini gör  Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Ver
emre1314
Moderatör
ModeratörKayıt: Nov 06, 2008

Mesajlar: 10698
Haftalık Puan: 2

Tarih: Çrş Mar 12, 2014 7:50 am

Birde şöyle bir durum var.mesela eskiden olmuş bir olayı herkes kendi mürşidine yakıştırıyor.Örtneğin seyda hazretleri zamanında olmuş diye bir olayı araştırdım uydurma çıktı. bu anlatılan kerametli olay Seyyid Taha hazretleri zamanında olmuş aslında Very Happy
 
Kullanıcı profilini gör  Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Ver
MehmetSezginler
Mega Paylaşımcı
Mega PaylaşımcıKayıt: Jan 03, 2014

Mesajlar: 510
Haftalık Puan: 0

Tarih: Çrş Mar 12, 2014 8:02 pm

emre1314 demiş ki:
Mehmet sezginler ben bu rüyayı başkalarından da dinlemiştim .Gerçek bir rüya olduğuna inanıyorum. Ama bu yolda olup ta muradına eremeyenlerde olacaktır elbette. Bu yola girip te vazifelerini tam yapmayan savsaklayanlar elbette cezalarını çekeceklerdir. Zaten sadatı kiram da ceza çekeceklerin olacağını bildirmişlerdir. Tarkata gir yan gel yat cennet cebimde zannetmesin kimse. Öyle ucuz cennet yok .Cehennem lüzumsuz yere yatılmamış sonuçta.Emre bey kardeşim bu rüyayı kim anlatırsa anlatsın fark etmez. Bu rüya UYDURMA. Nereden belli ?

- Şah-ı Nakşibend (K.S) dan, İmam-ı Rabbani (K.S) a, Mevlana Halid-i Bağdadi (K.S) dan, Mevlana Hace Ubeydullah Ahrar (K.S) a, Şemsüddin Mirza Mazhar Can-ı Canan (K.S) dan, Hace Abdülhalık el-Gucdevani (K.S) a, Gavs-ı Azâm Seyyid Abdülkadir Geylani (K.S) dan, Ebu-l Hasan eş-Şazeli (K.S) a, Muhyiddin İbn-i Arabi (K.S) dan, Seyyid Ahmed er-Rufai (K.S) a, İmam-ı Gazali den, Seyyid Ahmed el-Bedevi (K.S) a, Hace Ahmed Yesevi (K.S) dan Seyyidü-t Taife Cüneyd-i Bağdadi (K.S) a kadar kim böyle müjdelenmiş ? Kimin cemaati böyle topyekûn müjdelenmiş ? Hatta İmam Cafer-i Sadık (K.S), İmam Muhammed Bakır (K.S), İmam Zeyne-l Abidin (K.S) ın cemaatleri bile böyle topyekûn müjdelenmemiş. Hatta Hz. Hüseyin (R.A) Efendimizin cemaati bile böyle topyekûn müjdelenmemiş. Bu neyin müjdesi böyle ?

- Bu rüyayı Peygamber soyundan gelmiş bir zatın ne dinlemesi ne de bunu yayın demesi mümkün değildir. Onun için burada ki iddia Seyyid Abdülbaki Erol Hazretlerine karşı da büyük bir iftiradır.emre1314 demiş ki:
Birde şöyle bir durum var.mesela eskiden olmuş bir olayı herkes kendi mürşidine yakıştırıyor.Örtneğin seyda hazretleri zamanında olmuş diye bir olayı araştırdım uydurma çıktı. bu anlatılan kerametli olay Seyyid Taha hazretleri zamanında olmuş aslındaEvet maalesef o durumda çok fazla. Adam almış eline menâkıb kitaplarını, orada ki kerâmetleri sürekli kendi şeyhine uyarlıyor. Allah ıslâh etsin ne diyeyim. Ne zannediyorlar bilmiyorum ki ? Ne kadar kerâmet uydurup, uyarlarsak, ne kadar rüya uydurup uyarlarsak o kadar sevaba gireriz diyemi düşünüyorlar bilmiyorum ki ? İnsanların düşünce mekanizmaları, anlayışları o kadar farklı ki....


En son MehmetSezginler tarafından Çrş Mar 12, 2014 8:19 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
 
Kullanıcı profilini gör  Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Ver
MehmetSezginler
Mega Paylaşımcı
Mega PaylaşımcıKayıt: Jan 03, 2014

Mesajlar: 510
Haftalık Puan: 0
Bu Uydurma Rüya Bana Bir Fıkrayı Anımsattı
Tarih: Çrş Mar 12, 2014 8:13 pm

Malum Oflular ne Trabzonlularla, ne Rizelilerle katiyyen geçinemezler.

FIKRA demiş ki:
Oflu Hoca hutbeye çıkmış.

- Ula uşaklar haçan bu gece çok müjdeli bir rüya gördüm, demiş.

Cemaat hep bir ağızdan;

- Hayırdır ne gördün hocam, demiş.

- Bu gece Melâike-i Kirâm gelip beni alıp Cennet-i Alâ ya götürdüler. Birde ne göreyim ? Hep Ofli, hep ofli, hep ofli.

Oradan birisi kalkıp sormuş;

- Hocam hiç Sürmeneli yokmuydu ?

- Tek, tuk..

Bir diğeri kalkmış sormuş;

- Hocam hiç Araklili yokmuydu ?

- Kiyida, köşede...


Bir diğeri kalkıp sormuş;

- Hocam hiç Rizeli yokmuydu ?

- Zo orasi Ahirdur ? ( Orası Ahırmı ki ? )Oflu Hocaya sorsan Ofludan gayrısını Cennete koymayacak... Ama çok şükür ki ne Ofluya ne de başkasına soruluyor.
 
Kullanıcı profilini gör  Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Ver
27seher
Mega Paylaşımcı
Mega PaylaşımcıKayıt: Mar 21, 2012
Nereden: GAZİANTEP
Mesajlar: 2722
Haftalık Puan: 0

Tarih: Çrş Mar 12, 2014 9:40 pm

ÇOK KOMİK BİR FIKRAYMIŞVery HappyVery Happy
ALLAH RAZI OLSUN..

_________________
GÖZ AÇIP YUMUNCAYA KADAR BİLE OLSA BENİ NEFSİMİN ELİNE BIRAKMA ALLAHIM!!!


NE MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE.....
 
Kullanıcı profilini gör  Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Ver
divane20
Moderatör
ModeratörKayıt: Mar 26, 2011
Nereden: 72 batman
Mesajlar: 6682
Haftalık Puan: 0

Tarih: Cmt Arl 20, 2014 5:24 pm

Teşekkürler Shocked

_________________
"ARAYAN BULUR"
SOFİ OLMAK HER KULA NASİB OLMAZ

ALLAHUME SALLİ ALA SEYİDİNA MUHAMMED

Basimi alip Mekkeye gidesim var.
 
Kullanıcı profilini gör  Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Ver
divane20
Moderatör
ModeratörKayıt: Mar 26, 2011
Nereden: 72 batman
Mesajlar: 6682
Haftalık Puan: 0

Tarih: Cmt Arl 20, 2014 5:35 pm

Allah razi olsun Rabbim bizi onlardan.ayirmasin

_________________
"ARAYAN BULUR"
SOFİ OLMAK HER KULA NASİB OLMAZ

ALLAHUME SALLİ ALA SEYİDİNA MUHAMMED

Basimi alip Mekkeye gidesim var.
 
Kullanıcı profilini gör  Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Ver
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    ilahi.org Forum Ana Sayfası » İslam Büyükleri Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız


Bu konuya ait etiketler :
menzil sofilerin komik hikayeleri , sofilerin ilahileri , bütün sofileri gster , sofiler muhakkak okuyun ve diger sofilere de okutun ins ,


Nukro2 tarafından düzenlenmiştir. © 2008
Nukro2 Teması - Nukro2 tarafından hazırlanmıştır. © 2008
Tasarım&Güvenlik: Nukro2
Zor başarılır, imkansız zaman alır...

 

Code & Theme and Security by Nukro

Bu sitedeki yazılardan yazarları sorumludur. ilahi.org sorumlu tutulamaz.
Sitemizdeki reklamların içerikleriyle ilşkimiz yoktur. Reklam Gizliliği

Nukro internet hizmetleri ©2008